ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Dopřejte oknům servis po zimní sezóně

Během zimních měsíců se mnoho majitelů plastových oken potýká s kondenzací vody na vnitřní straně skla, rámu či křídle nebo v drážce profilu. Tento problém je mimo jiné většinou způsoben nesprávným seřízením kování. Těsnění okna nedoléhá nebo je zanesené či za svou životností, okny táhne a vlivem chladného vzduchu dochází ke kondenzaci vodní páry. Nesprávné seřízení oken vás během zimy může přijít pěkně draho. Nejenom že vám uniká z bytu drahocenné teplo, ale díky srážející se vlhkosti dochází k plesnivění stěn, rezavění kování či pantů a postupnému ničení okna.
 
Ujistěte se, že máte okna nastavena na správné roční období
 
Současně se změnami ročních období byste měli myslet také na správné seřízení vašich plastových oken. Během léta je vhodné mít nastaven menší přítlak, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebování okenního těsnění a kování, v zimě je vhodné naopak přítlak okna zvětšit, abyste zabránili únikům tepla a kondenzaci vlhkosti. Pokud jste zdatný kutil, můžete tuto úpravu provést pootočením kování na okně s pomocí imbusového klíče. Okno tak získá silnější přítlak a bude víc těsnit. Současně je dobré ověřit svěšení křídla, vyčistit odtokové kanálky, dotáhnout všechna kování a promazat je vhodným silikonovým olejem. Typů oken je však velké množství, a ne všechny se seřizují stejně. Vždy je tedy lepší si pozvat servisního technika, který vám okno profesionálně seřídí. Neváhejte kontaktovat naše servisní oddělení na tel. 605 182 035 nebo na emailu servis@pvcokna.cz.
 
Samotnou kapitolou je pak seřízení vchodových dveří, kde se návštěva odborného technika jednoznačně doporučuje, neboť k seřízení je potřeba hlubší znalostí s zkušeností.
 
Údržbu je potřeba provádět pravidelně
 
Pokud jste údržbu oken neprováděli delší dobu, je bohužel možné, že seřízení nebude jednoduché. Mohlo dojít k zanesení či zrezavění seřizovacího mechanismu a kování či dokonce ke zteření a zkřehnutí těsnění, které ztratí svoji funkci. V takovém případě byste se měli obrátit na zkušeného servisního technika vždy. Těsnění, popřípadě i kování vám odborně vymění, mechanismy pročistí a promaže, čímž vám nejen ušetří peníze za topení, ale prodlouží životnost plastového okna o několik let.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna Nový Jičín: Široká nabídka oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti plastových oken, dveří a všeho příslušenství, bez ohledu na to, jak náročné jsou individuální požadavky našich klientů. Proto jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Do naší nabídky standardně zahrnujeme:plastová okna, hliníková okna, plastové dveře, hliníkové dveře a veškerá řešení odpovídající běžným požadavkům na prostup tepla Uw min. 1,2 W/m2K řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy s prostupem tepla Uw až 0,71 W/m2K možnost výběru z více než šesti variant provedení v řadě plastových oken.
Kontaktujte nás na našich pobočkách! Vyrábíme, montujeme, prodáváme a poskytujeme servis pro plastová okna.