ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Purenit - alternativa podkladního profilu

 Alternativa podkladního profilu – Purenit

Díky stále většímu důrazu na izolaci plastových oken se na trhu objevila alternativa standardního podkladního profilu, která do značené míry eliminuje tepelné mosty. Jedná se o produkt s názvem Purenit, což je výrobek na bázi tvrdého polyuretanu. 

purenit

Z hlediska tepelných mostů je styk plastového okna, balkónových či francouzský dveří s parapetem nebo s podlahou nejslabším místem. Zde je standardně okenní rám podložen podkladovým profilem, který však svými izolačními vlastnostmi zaostává za izolačními vlastnostmi samotného okna. Pro standardní osazení plastových oken je systémový podkladový profil přijatelným a uspokojivým řešením, pro které se také provádějí veškeré zkoušky a atestace. Tudíž okno pořízené s tímto profilem splňuje všechny technické normy a požadavky. Hledáte-li však vylepšení tohoto detailu, který jistě zasluhuje pozornost popř. připravujete-li realizaci nízkoenergetického či pasivního domu, pak je pro vás použití Purenitu tím pravým řešením. Purenit nabídne, nejen potřebné izolační vlastnosti, ale i vysokou pevnost v tlaku, aby unesl váhu plastového okna či dveří.

Materiál, ze kterého je Purenit vyroben, je velice snadno opracovatelný, ukotvitelný do rámu plastového okna a je také minimálně nasákavý. Dále nabídne odolnost vůči chemikáliím a lze jej kombinovat a lepit s jinými materiály. Všechny výše zmíněné vlastnosti jej předurčují jako vhodné řešení pro odstranění tepelných mostů na stavbách, a to nejen v nízkoenergetických a pasivních domech.

Do těchto staveb je z řady naších výrobků vhodný prémiový profil Superline (http://www.pvcokna.cz/superline), pro něhož existuje systémově upravený podklad z Purenitu (viz obrázek níže), který pasuje přesně na vnější konturu okenního rámu.

Nechejte si nezávazně zakalkulovat příplatek za použití tohoto jedinečného výrobku.

 

 

   

purenit1

podkladový profil pro systém Superline

Na obrázcích níže se pak můžete přesvědčit o tom, jak se chová tepelná křivka při venkovní teplotě -15 stupňů a vnitřní teplotě +22 stupňů Celsia.

Balkonové dveře se standardním podkladovým profilem a s aplikací Purenitu:

purenit2

 

VLASTNOSTI PURENIT® 500M

  • Součinitel tepel.vodivosti:  λD = 0,080 W/mK
  • Objemová hmotnost: 475-540 kg/m3
  • Napětí v tlaku: δ10 = 7,5 Mpa
  • Nasákavost dlouhodobá:  Wit  0,2%
  • Faktor dif.odporu: µ  = 8

 

 

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Plastová okna Nový Jičín: Široká nabídka oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti plastových oken, dveří a všeho příslušenství, bez ohledu na to, jak náročné jsou individuální požadavky našich klientů. Proto jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Do naší nabídky standardně zahrnujeme:plastová okna, hliníková okna, plastové dveře, hliníkové dveře a veškerá řešení odpovídající běžným požadavkům na prostup tepla Uw min. 1,2 W/m2K řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy s prostupem tepla Uw až 0,71 W/m2K možnost výběru z více než šesti variant provedení v řadě plastových oken.
Kontaktujte nás na našich pobočkách! Vyrábíme, montujeme, prodáváme a poskytujeme servis pro plastová okna.